Buhar ve Kızgın Su Kazanları Ön Hazırlık

Paylaş

Buhar ve Kızgın Su Kazanları

Periyodik Kontrol Öncesi Yapılması Gereken Hazırlıklar Talimatı

1

Öncelikle testin sağlıklı bir biçimde yapılabilmesi için kazan soğuk olmalıdır. Kazan ön kapağı açılmalı ve kazan ısıtma yüzeyleri temizlenmelidir.

2

Emniyet ventilleri kör flanş ya da flanşlar arasına en az 2mm kalınlığında sac parça konularak körlenmelidir. Buhar çıkış hattı flanşlar arasına en az 2mm kalınlığında sac parça konularak körlenmelidir.

3

Kazan boşaltma (blöf) vanası kapatılmalıdır. Kazan su seviye gösterge vanaları kapatılmalıdır. (çalışma basıncının 1,5 katında kaçırmamalıdır.) Kazan patlama kapağı açılmamalı ve kazan arka duman sandığı temizlenmelidir.

4

Kazan tamamen su ile doldurulmalıdır. Firma kontrol sırasında yardımcı personel (operatör) ve gerekli ekipmanları hazır bulundurmalıdır.

5

Periyodik kontrol sırasında denetçi uzmanlar tarafından istenilen talimatlara önemle uyulmalıdır.

Not: Yukarıda belirtilen hazırlıkların test öncesinden yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde zaman ve işgücü kaybı söz konusu olacaktır. Bu amaçla zamanında yapılmayan hazırlıklardan dolayı test yapılamayıp başka bir güne ertelenecek olursa ilave olarak servis ücreti alınacaktır.

Biz Kimiz?

Şirketimiz Bursa'da kurulmuş olup tüm TÜRKİYE'de konusunda uzman ve yenilikçi yetkili Makine, Elektrik-Elektronik Mühendisleri ile periyodik kontrol, test ve muayene hizmeti vermektedir.

Tüm Hakları Saklıdır. Copyright © 2023 Metin Soğancı
SiteMap  |  Tasarım : interbim.com

  WhatsApp